Engineering Talks има за цел да събере инженерната общност в сферата на електрониката, предоставяйки платформа за обмен на знания, споделяне на опит и създаване на професионални познанства.
По време на първото събитие ще бъде представена темата „Разработка на интегрални схеми за измерване на ток в автомобилни приложения“ от Аспарух Григоров, старши системен архитект в Melexis България и специалист по функционална безопасност. За своите близо 20 години опит в микроелектрониката, Аспарух е заемал различни позиции и е работил по 5 от продуктовите линии от портфолиото на компанията.
Той ще разкаже повече за принципите за измерване на ток в микроелектрониката, както и какви могат да бъдат приложенията на токовите сензори в електрическите автомобили. Аспарух ще говори и за архитектурите на интегрални системи за измерване на ток, и как може да се осигури функционална безопасност.
Гледайте Втори Епизод “ИТ Индустрията във Варна – Компании, Кариера, Бъдеще” от документалната поредица The BIG TECH на DevStyleR.
Прочетете още:
1. Аксенчър Придобива Бизнеса на GemSeek в България и Великобритания
2. Огромен Интерес към “Къде Инвестират ИТ Специалистите? Успешните Стратегии”
3. Технологичното Образование при Децата Става все По-Необходимо в Живота
Желанието за равенство и възхищението, което Паулина изпитва към дамите е причината да създаде Women in DeepTech – организация, насърчаваща включването на жените в индустрията на дълбоките технологии.
Паулина е и съосновател на организацията ИСТЕБ, чийто фокус е да обедини различни екосистеми в изследването и развитието на иновациите в областите на науката, технологиите, образованието и бизнеса. Съорганизатор е и на Google Developer Group Plovdiv, което допринася за обединението на пловдивската технологична общност и създаването на възможности за развитие на младите хора. Съосновател е и на фондация за развитие на таланти “Клуб Квант”.
Кои са дамите в дълбоките технологии и с какво те се отличават от останалите? Какви са съвременните проблеми, пред които е изправена технологичната индустрия у нас и по света? Какво е усещането да посетиш над 60 държави, но да искаш да останеш в своята, защото тя има нужда от хора като теб? Всичко това и още много други интересни теми ще прочетете в интервюто ни с Паулина.
Women in DeepTech – Кои и какви са жените в “дълбоките технологии”?
Това е една нова терминология, която се налага последно време в технологичната екосистема. Самата аз стартирах инициативата Women in DeepTech. Работя в много тясно специализирана ниша и започнах да търся дами, които са съмишленици към това, което правя. Дами, които разбират начина, по който се случват нещата и разбират колко е трудно. Разбират също и какви са положителните страни в това.
Жените в дълбоките технологии са висококвалифицирани професионалисти в области като Информационни технологии, Компютърни науки, Инженерство и всички направления на науката. При тях особеното нещо е, че те имат дълбоки знания и умения в технологичния сектор или съответно в научната област, в която се развиват. “DeepTech” като понятие е една терминология, която в себе си събира технологични иновации, които са базирани на научни открития. Точно това е едно от нещата, които привлече моя интерес и започнах да работя в тази насока. Това ме подтикна да започна да работя с други дами, тъй като имах необходимостта да намеря среда, в която мога да комуникирам и да развивам идеите, които имам.
Представителите на Women in DeepTech са жени, които работят в напреднали изследователски роли, създават продукти, технологии, разработват сложни системи, които разрешават глобални проблеми или съответно определен индустриален проблем. В момента имаме повече от 10 000 дами в глобален мащаб, а съвсем скоро започнахме всички социални кампании. Дамите имат много дълбока експертиза към това, което правят. Занимават се с програмиране, мрежова сигурност, изкуствен интелект, роботика, анализ на данни и т.н. Специфичното при тях е, че профилът им не е само от посока на софтуер, например, но и от научен аспект.
С какво Women in DeepTech се отличава от Women in Tech?
Това е вечният въпрос, който ми задават хората. Има изключително много женски организации и аз членувам в много такива, защото смятам, че това е начинът, по който може да направиш промяна около себе си и да дадеш повече възможност на хората, с които работиш и особено на дамите. Когато говорим за Women in tech, най-често се отнася за жените, работещи в технологичния сектор, който включва Информационни технологии, Компютърни науки и свързани области. И съответно дамите работят като софтуерни инженери, мрежови специалисти и уеб разработчици, tech мениджъри и други професии в тази посока.
Когато говорим за Women in DeepTech, става въпрос за жените, които са в по-специализирани научни области и напреднали такива на технологичния сектор. Дълбоките технологии, както казах, се свързват с научни изследвания и разработка в области като Изкуствен интелект, Роботика, Квантови технологии и др. Тези дами се занимават със сложни иновативни проекти, които са резултат от тази експертиза, която имат. Основната разлика между двата термина е обхватът на дейност, който имат. DeepTech насочва вниманието към жените, които работят в най-напреднали изследователски сфери на научния и технологичен сектор.
Като жена, избрала професионално развитие в тази насока, срещате ли полова дискриминация?
Срещам много хора, които казват, че няма дискриминация. Може би на определени места и в определени насоки наистина няма. Когато говорим за дискриминация не е задължително да говорим в тази крайна форма на нея. Но дискриминацията в технологичния сектор, както и в други индустрии все още може да бъде проблем и за съжаление се среща. Много жени, които са избрали професионално развитие в областта на информационните технологии или инженерството са се сблъсквали с предразсъдъци, неравнопоставено отношение и други форми на дискриминация. Това, което казвам на всички е и се опитвам да постигна е, че трябва да се работи за премахването на тази дискриминация и насърчаването на равнопоставеност между половете в технологичния сектор.
Ще остане ли половата дискриминация в технологичния сектор в миналото? Кой е най-трудният момент, който среща Паулина в своята кариера? И защо една жена, посетила на 60 държави в света, докоснала се до най-големите технологични иновации и имена избира да се върне в родината си?
Не пропускайте да прочетете цялото интервю с Паулина Чотрова, като се абонирате за DevStyleR тук.
Гледайте Втори Епизод “ИТ Индустрията във Варна – Компании, Кариера, Бъдеще” от документалната поредица The BIG TECH на DevStyleR.
Слушайте новия подкаст на DevStyleR “Може ли да се доверим на Cloud Provider”.
Следвайте ни във Facebook, Instagram, LinkedIn и YouTube.
Прочетете Още:
1. Най-важно е студентите да грабят с пълни шепи от познанията на преподавателите
2. Може ли да Бъдеш Добър Програмист, когато Нямаш Основни Познания по Математика и Четене?
3. Потенциалът на Изкуствения Интелект в Gaming Индустрията
Проучването ще бъде отворено в рамките на един месец, а резултатите от него ще бъдат достъпни безплатно чрез каналите на DevStyleR и партньорската мрежа.
Въпросникът е кратък и анонимен. Той може да бъде попълнен тук.
Softaware е създадена от четирима приятели и съученици, възпитаници на ТУЕС. Компанията има за цел да направи изкуствения интелект достъпен за всеки бизнес. Техният дебютен продукт Blackbox използва Machine Learning, за да прави прогнози и известява за аномалии. Ранен достъп до него може да бъде заявен през формата в сайта на компанията. Отговори на въпроси като “Кои артикули ще са най-търсени през следващия месец?”, “Коя възрастова/демографска/социална група клиенти ще е най-доходоносна и за кои продукти?” или известия при заявки като “Кажи ми, когато камерата види крадец.” стават възможни, благодарение именно на Blackbox.
Всеки, който има желание да сподели мнение и да разкаже повече за ML и AI, може да се свърже с нас на [email protected].
]]>Оригинално, кюфтетата се зараждат на Изток и в Европа, но с времето достигат и до САЩ, както и множество други страни. А ето че вече са толкова популярно и обичано ястие, че само при мисълта за тях се предизвиква глад.
Разбира се, на различните места съществуват различни рецепти – уникални и иновативни. Ето че днес, почитайки празника на кюфтетата, ще дадем съвет на разработчиците с няколко различни рецепти, коити вероятно ще доведат и до облизване на пръсти!
Рецептите за взети от най-любимото място на технологичната общност – GitHub. Можете да ги проветете в оригинал на DevStyleR.IO.
Честит празник на всички любители на кюфтетата, като днес е ден, в който няма нужда да се чудите какво да си сготвите за вечеря.
]]>Г-н Рахман, вие сте често присъстващ на тези конференции.
Да, бях keynote лектор на първата конференция преди много години. Мисля, че беше 2009 г. Опитвал съм да присъствам на всички досега, но очевидно не винаги е било възможно поради причини, свързани с график и планиране. Но все пак съм участвал на повечето.
Тогава е трябвало да се пътува за конференции, но сега всичко е онлайн, така че, предполагам е по-лесно да посещавате повече.
Говоренето по конференции не е моята ежедневна работа, аз го правя от чувство за общност и помагам да се популяризира технологията и работата, която върша по Jakarta EE. Честно казано беше удоволствие да посещавам София от време на време. Когато за първи път бях в българската столица, за мен бе преживяване, отварящо очите. Бил съм в Москва и Русия, така че мислех, че имам най-обща представа какво да очаквам. Но Москва е съвсем различна. За мен това беше невероятно преживяване. Толкова много млади хора, готови за бъдещето и света. Техническата общност и младите хора в София, както и културата, и наследството на България за мен бяха много впечатляващи. Вие имате много силно усещане за това кои сте като хора. Така че с нетърпение очаквам да посетя още веднъж София.
Вие сте един от основните лектори на тази конференция и любимец на публиката. Какво мислите за първото виртуално издание на Java2Days и CodeMonsters?
Мисля, че всичко мина доста добре и наистина се радвам, че организаторите решиха да ги проведат. Посещаемостта беше много добра. За мен това наистина говори за упоритостта, това че сте провели конференциите, въпреки предизвикателствата и това, че всъщност хората присъстват и обръщат внимание. Честно казано наистина е страхотно и обнадеждаващо, че не сте си казали „о, ние имаме пандемия, така че нека не се натоварваме“.
Преживяването и обучението са наистина добри. А какво ще кажете за нетуъркинга, който е от голямо значение за разработчиците? Как му се отразява виртуалността?
Според мен не бе кой знае колко по-различно. Аз съм виртуален работник от много дълго време, така че за мен да работя по този начин е наистина естествено. Моите колеги винаги са били хора, с които говоря виртуално чрез Zoom, Google, Twitter, Slack и др. Същото е и с общността на разработчиците. Работя или в пространството на Jakarta, или в това на open source с хора от цял свят – Индия, Китай, Гърция, Великобритания, САЩ и др. Която страна се сетите. В този смисъл изобщо не е различно, а е дори същото. Разбира се, би било хубаво да присъствам на конференции от време на време и да се срещна лично с хора, но мога да кажа, че виртуално дори имам повече взаимодействия с хората, отколкото в миналото. Така че всичко е наред. Общността все още е ангажирана.
Четох, че за вас е мисия разработчиците на Java да се чувстват като първокласни граждани на Microsoft и Microsoft да се чувства като първокласен гражданин на Java екосистемата. Лекцията ви на конференцията бе с тема „How Microsoft learned to love Java”. Оставам с впечатлението, че Java не е толкова популярна в Microsoft или поне не е било дълго време.
Очевидно не. Опитът да се създаде на практика несъвместима имплементация на Java, както и загубава на съдебно дело и следващата стъпка със създаването на цялата тази .NET и C# екосистема, която се конкурира с Java и т.н. Примерите са много. Наясно сме и с битката между Linux и Windows. Microsoft не бе много добър приятел на Linux или Java. Отне известно време и това Сатя Надела да влезе в картинката и да започне да променя визията, която да казва „добре, вече не сме в собствения си малък ъгъл с Windows и .NET, и всички тези VB и C#”. Новият начин на мислене е по-скоро – трябва да се отворим към света. Така че, Java бе може би последната голяма стъпка. Microsoft прие Linux преди няколко години а също така ние прегърнахме Python и JavaScript, и всички тези технологии. Java наистина бе последният праг и ето, че работата е сериозна вече около 5 години. Това е г/д времето откакто можем да поставяме в едно изречение Java и Azure. Реалността е, че в резултат правим повече за разработчиците на Java, отколкото всеки друг публичен облак. Ако сте разработчик на Java и се свържете с Azure, то към вас се отнасят много по-сериозно и ангажирано, отколкото към която и да е друга основна облачна платформа. Това важи и за нашите партньори – IBM, Oracle, VMware и др., с които се опитваме да работим много тясно, защото ние сме техен основен cloud доставчик.
Какви са новите тенденции в екосистемата на Java напоследък?
Екосистемата на Java винаги върви напред. Някои хора казват, че Java е мъртва от 20 години, но това не е така, защото ние винаги вървим напред. Има много различни постижения на много различни нива. Очевидно Java EE е била vendor control technology за Oracle, която наистина се е преместила към open source и Eclipse Foundation, а след това се е придвижила напред и е започнала да прави иновации в Eclipse. Това е наистина голяма работа и повечето хора не говорят достатъчно по този въпрос, който е значителна част от отварянето на Java като платформа. MicroProfile е интересна разработка. За мен това е начин за придвижване на разработчиците на Java EE напред, докато правим този сложен и предизвикателен ход за трансформирането на Java EE към отворен код и Eclipse. Също така Quarkus става все по-популярен, Helidon, Micronaut. Spring community също правят иновации и се опитват да наваксат на Graal, което също е значителна промяна в екосистемата на Java и IoT. Интересното е, че започвам да виждам тенденция хората да се връщат към монолитни приложения и архитектури. За мен това е като момент „Завръщане в бъдещето“, защото осъзнават, че distributed системите не са за всичко. Това са само някои от ключовите тенденции. Мисля, че навлизането на Microsoft в екосистемата на Java е интересна тенденция. Хората може да не обръщат внимание, но това всъщност е промяна на играта.
Разработили сте много корпоративни системи за големи компании. Кои са най-важните предизвикателства при разработването на този вид системи в днешно време? Например един от казусите е в цените за поддръжка.
Винаги е горе-долу едно и също. Ентърпрайзът се движи много бавно. Има много legacy системи, a хората се опитват да внедрят нови технологии тук и там. Това е като да гледаш през витрината – човек от средната класа, който отива на пето авеню в Ню Йорк, разглеждайки Gucci и всички други скъпи марки. Разбира се, не купува нищо, просто поглежда в магазина и вижда всички интересни неща. За мен разработчиците на ентърпрайз са нещо подобно. От една страна трябва да наблюдават всичко интересно и да разберат къде могат да го приложат, но в действителност имат работа с 5 или 10-годишни legacy системи, които трябва да се поддържат и да работят ефективно по ефикасен начин. Така че, винаги е едно и също – надеждност, поддръжка, сигурност и т.н. Това са ежедневни предизвикателства при писането на ентърпрайз системи. Разбиране на изискванията – това е нещо голямо, а хората често го подценяват. Корпоративните предизвикателства не са свързани с най-новите и най-яките технологии. Те са много по-скучни, но може би много по-важни и много по-трудни.
]]>Swift Sofia е технологична общност, организирана от Tumba Solutions, обединена от любопитството и интереса към новостите около програмния език Swift, както и всичко около iOS, MacOS и въобще – Apple Dev културата. В основата на организацията, още от преди 3 години, стои идеята за отворена дискусия, без заемане на лидерска позиция – всеки е свободен да допринесе за общността. Това е и причината вече да са проведени над 20 срещи, а членовете на групата са над 250.
Лекцията, с която се чества рождения ден бе на тема новия toolkit нa Combine framework и Apple – Native SwiftUI, a водещ бе Иван Дилчовски, занимаващ се с разработка на Mac от 10 години.
Не пропускайте да следите за следващите срещи в Swift Sofia групите във Facebook и Meetup.
]]>
Нашата група е в Милано – това е нашият град. Фокусирани сме върху PHP и хората, които участват са програмисти. Но не се целим в някакво определено ниво на експертиза.
Тук в Милано има много технологични компании. Може би това е най-големият град в Италия, когато говорим за технологии. Има наистина много разработчици.
Срещаме се веднъж месечно най-често през втората или третата сряда от месеца. Късметлии сме, защото заради наситеността на компании в нашия град, имаме възможността да ни помещава всеки месец различна компания. Нашата формула е “Вратите отварят в 19 часа – лекцията започва в 19:30 часа!”, а през останалото време хапваме и пийваме, ако домакинът е спонсорирал нещо, а след това си говорим. Перфектната ситуация е, когато се запознаваш с разработчици от различни компании и си разширяваш мрежата.

Нашият Meetup акаунт скоро премина 1000 последователи и имаме около 300-400 активни потребителя там. Средната посещаемост на всяко събитие е 20-30 или 40-50, но това зависи от темата на лекцията.
Смяташ ли хората са свикнали да посещават технологични групи? Интересни ли са им?След като имаме много мийтъпи в нашия град, мисля, че разработчиците са свикнали вече с подобни събирания. Но знам, че ние живеем в “щастлив балон” на споделеното знание с фокусирани професионалисти. Съществуват малки и големи компании, където нашите умения не са толкова оценени и дивелъпърите не знаят, че има толкова много да се учи и да се развива в професията.
Мисля, че през последните няколко месеца най-големите теми са Kubernetes – все пак за тема, която се избира два поредни месеца и посещението е много високо. Много от хората идват просто да се запознаят с технологията и да се учат от опита на тези, които вече го използват. Също така мисля, че след това лято PHP 7.4 ще бъде гореща тема. Новата версия идва през ноември, но първо ще пуснат алфа версия. Това ще бъде последната за серията 7, но ще има нови интересни функции като typed properties, preloading и covariant returns/contravariant parameters.
Имаме много посещавани мийтъпи! Мисля, че рекордът беше, когато домакин ни беше Microsoft в новата им сграда в центъра на града. Достигнахме до над 70 посетители. Лектор беше Кристиан Настаси и говори за repository pattern. Дру много посещаван мийтъп беше, когато тествах лекцията си, която направих за PHPDay 2018 за case study in implementing event sourcing.

През последните 2 години помогнах в организацията на SymfonyDay, което е малка италианска конференция, която се организира в различен град всяка година. Основният ѝ фокус е фреймуъркът Symfony PHP. Тази година ще е по-международна и ще се прави във Верона.
Групата е безплатна и ние разчитаме на всеки домакин за локацията и евентуални храна и напитки. Получихме помощ от Grusp, които ни платиха Meetup профила. Те са неправителствена организация, която помага на групите за PHP в Италия и организира купища от конференции на международно ниво.
Както казах, ние сме вече част от “по-голямо семейство”. Имаме връзки с останалите PUG в страната. Организираме си неформална среща на организаторите по време на PHPDay. На нея си говорим какво се случи и какво ще правим за следващата година.
Обикновено посещавам PHPDay и SymfonyDay във Верона. Codemotion в моя Милано. Тази година ще посетя SymfonyCon в Амстердам.

Не знам, може би за технологична конференция. Бюджетирам си времето далеч от семейството, но обичам да посещавам различни големи конференции всяка година извън Италия, за да си разширя вижданията и опита.
Могат да го направят в нашия основен Meetup профил, където обявяваме нашите събития. Също така в Twitter и на сайта ни.
Интервюто проведе Атанас Нейчев.
]]>
Димитър Димитров е организатор на WordPress Plovdiv Meetup групата заедно с неговите колеги Мила Каназирска и Ивайло Дърмонски. Те са занимават с общността от години и споделиха как я развиват в Пловдив.
Разкажете ни за общността? Кой е организатор? Какви хора обединява, на какви позиции?
WordPress Пловдив meetup най-общо казано е група за хора, които използват и обичат WordPress. В групата имаме хора от различни сфери и позиции – блогъри, дизайнери, програмисти, собственици на бизнес агенции, хора искащи да си развият личния сайт и т.н.
Идеята за това да има WordPress meetup група в Пловдив идва от хора, работещи в SiteGround. Екипът на компанията в Пловдив помага на хора с WordPress сайтове да решават различни проблеми буквално всеки ден. Но не само това, много от нас имат собствени сайтове и личен интерес към тази платформа. Основно с организацията на срещите се занимаваме аз и моите колеги Мила Каназирска и Ивайло Дърмонски.
Съществен фактор за започването на групата е и човекът, който е в основата на всички големи WordPress разработки в компанията — Христо Панджаров. Въпреки, че работи в седалището на компанията в София, той е роден в Пловдив и винаги се е стремил да подпомага с каквото може технологичното развитие на града. Освен това има солиден опит с организирането на подобни събития в София и помага с идеи и съвети на тукашния екип.
От компании или фрийлансъри?
На срещите ни идват всякакъв тип хора, които са обединени от един общ интерес – WordPress и нещата, които може да правиш с този софтуер.
Кога основахте общността? Как се разраснахте и какъв брой сте днес?
Първата ни среща се състоя на 21-ви февруари 2018, а Христо беше лектор на нея.
Първоначално не знаехме какво да очакваме и дали изобщо ще има интерес към нашите срещи, но за щастие се оказа, че всъщност WordPress има доста фенове в Пловдив. Даже на някои от срещите идваха хора от близките градове специално заради meetup-a ни.
Сега, почти година по-късно, вече имаме стабилна човешка маса от около 20-30 човека на всяка среща, 250+ човека в нашата Facebook група и близо 200 в Meetup платформата.
Колко често се събирате? Къде?
Събираме се веднъж в месеца, по-точно всяка трета сряда от месеца, като традиционното място за тези срещи е офисът на SiteGround в Пловдив. Освен с предоставянето на офиса си SiteGround е и спонсор на събитието – всяка лекция и среща завършва с безплатни бири и пици!
Миналата година имахме 2 срещи май месец – една за WordPress meetup и още една за празнуването на 15-тата годишнина на WordPress – за тези среща имаше подаръци изпратени от WordPress фондацията в САЩ за членовете на нашата meetup групата – значки, стикери, балони и т.н.
Колко души сте? Какво е съотношението мъже:жени?
На месечните ни срещи идват между 20 и 50 човека в зависимост от темата на лекцията и месеца. Съотношението мъже:жени бих казал, че е 50:50, но не водим точна статистика и не делим хората по пол, раса, религия и т.н.
Смятате ли, че българите са свикнали с наличието на такива групи? Имат ли интерес към тях?
Българите сме по-скоро скептички към такива срещи, поне по мои наблюдения. На новите членове на групата им отнема обикновенно 2-3 срещи, за да се отпуснат и да видят, че никой не иска да им продава нещо или да прави пари от тях – даже напротив! Нашата цел е да споделяме идеи и да си помагаме един на друг с каквото можем.
За интереса – интерес има, но винаги има и какво да се желае.
Какво е новото във вашата общност? В технологичен план и около самите вас? Организирате ли събития?
Новото в WordPress средите в последните месеци е пускането на WordPress 5.0 и новия WordPress едитор, които вече е базиран на така наречените “блокове”. Пускането на този нов едитор, който се нарича Gutenberg предизвика доста полемики и дискусии в WordPress средите, но от личен опит може да кажа, че едиторът е стабилен и лесно се работи с него когато свикне човек.
Събития като meetups организираме всеки месец, по-точно всяка трета сряда от месеца.
Най-голямото събитие, което ще организираме тази година безспорно е WordCamp Пловдив. Самото събитие ще се проведе на 11 май в Драматичния театър в Пловдив.
Как се поддържа съществуването на тази юзър група? Кой финансира? Има ли членски внос?
Съществуването на групата се поддържа от ентусиазма на моите колеги Ивайло и Мила, на моя личен такъв и също така на помощта и разбирането, която получаваме от компанията, в която работим и която ни предоставя офиса си безвъзмездно – SiteGround.
Групата няма членски внос и никога не е имала такъв, лекторите също говорят на доброволчески начала. Събитията и сбирките ни (винаги има бира) са абсолютно безплатни и всеки, който има желание да ги посети е добре дошъл!
Самоинициативно ли е всичко? Мислите ли да станете част от някакво световно звено на подобна общност?
Не е точно самоинициативно, защото WordPress meetups има по целия развит свят. Ние сме официална част от WordPress обществото, като в световен мащаб има над 700 официални WordPress meeups, а в цяла България са само две групи.
Как желаещите могат да се включат във вашата юзър група?
Има два лесни начина – да станат членове на нашата Facebook група или да влезнат в групата ни в Meetup платформата. Информация за всичките събития, свободните места за тях, информация за лектори и т.н. пускаме и в двете групи.
]]>
Февруарската среща на технологичната общност за Amazon Web Services в България беше на тема, свързана с IoT Core. Екипът на DevStyleR също присъстваше на събитието.
Лектор на мийтъпа беше Радослав Йовчев, който е AWS консултант в HeleCloud. Опитът му е в мрежите и сравнително скоро се занимава с облачни технологии.
Как по-точно свърза двете технологии AWS и IоТ?
Пазарът за IoT в момента се увеличава и това е причината големите облачни провайдъри да се насочат към услуги, които да улеснят различните клиенти и индустрии да ги използват, за да имплементират автоматизации, които са свързани с IoT. Искаме да махнем човешката намеса от процеса, най-вече в компаниите, за да съкратят разходите.
Възможна ли е разработката на тези технологии за лични проекти? Препоръчваш ли го?
Тези технологии не са насочени към клиенти, които са малки. Те са насочени към enterprise клиенти, към индустрии. Така че да можете да използвате скалируемо и еластично решение, което е някъде отдалечено от вас. Да ползвате функционалност, която е готова и вече някой друг я е направил. Така че да развивате някаква функционалност, т.е. това, което правят доставчиците на облачни услуги и AWS е да предложат фреймуърк, през който това може да се случи.
Какъв беше процесът, който представи по време на демото?
Аз презентирах един проект, който бяхме направили. Услугата е сравнително нова и затова е интересна за хората. Като цяло аз нямам опит с нея, но и не са толкова много хората в България, които имат. Затова реших, че ще е интересно да разкажа с какво сме се занимавали. Накратко разгледахме Core услугата, която дава възможност да интегрираш облачните услуги в AWS с IoT технологиите.
]]>