23 юни, 2026

Наред с Лондон, Амстердам и Ню Йорк вече и в София можем да пътуваме напълно дигитално

Столична община пусна приложението SofiaGo за картите за пътуване.

Транспортната карта може да бъде добавена в приложението и в Google Wallet, което позволява валидиране директно през телефона, без нужда от физическа пластика. Потребителите без издадена карта могат да създадат виртуална неперсонализирана карта и да я зареждат с различни превозни документи като билет 30/60+, дневна карта и други.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Boris Bonev (@boris_bonev_)


Приложението позволява и дистанционно зареждане на повече от един превозен документ, което може да улесни корпоративните клиенти. SofiaGo вече е достъпно за Android, а версията за Apple все още очаква сертифициране.

В социалните мрежи Васил Терзиев определи приложението като тестова версия и заяви, че „най-добрите дигитални услуги се създават заедно с хората“. От своя страна Борис Бонев от Спаси София коментира в мрежите, че процесът по внедряване не е толкова гладък, колкото им се иска, и апелира гражданите да използват градския транспорт.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,