Цветанка Боева от Media Academy обича конната езда и с удоволствие написа материал за DevStyleR на тема “Мястото на конната езда в технологичния свят”. Вижте какви са преимуществата на този красив спорт и времето, прекарано сред природата.
В първата част от материала ще прочетете разговор с Ивайло Иванов, инструктор и съосновател на конна база “Войнеговци”. Благодарение на Ивайло, един от читателите на DevStyleR ще спечели посещение в конна база “Войнеговци”. За целта е нужно само да харесате и коментирате тази публикация във Фейсбук страницата ни със снимка, на която практикувате своя любим спорт! Ние ще се свържем с победителя в социалната мрежа.
Практикуването на конна езда като хоби набира популярност. В забързаното ежедневие много хора отделят част от времето си, за да контактуват с тези силни и благородни животни. Какво ни дава контактът с конете в днешния технологичен свят? Разговаряме с Ивайло Иванов, ездач, инструктор по конна езда, един от основателите на конна база „Войнеговци“.
Разкажете ни за вас. Как решихте да се развивате в тази насока, на какви принципи работите в базата?
Аз работих 12 години в конната полиция. В един момент реших, че искам да имам свой собствен път и да го следвам. Направихме конната база с много ентусиазъм, с партньора ми вложихме много от себе си в това начинание. Началото не беше лесно, имахме доста трудни години. Повечето от нашите коне живеят на полето. За нас това е важно, защото конят е социално животно и не е създаден да живее в кутийка. Боксовите коне имат един цикъл работа-клетка, изнервят се и са лишени от възможността свободно да общуват помежду си. Не могат да изпитат емоцията от смяната на сезоните, от свободното препускане. Нашите коне са любопитни и дружелюбни към човека, защото живеят и общуват помежду си по естествен начин. Друг основен елемент в нашата работа са правилата за безопасност – на хора и животни.
|
---|
Благодарим на Цветанка Боева за отличния материал!
Отново ви срещаме и с един от нашите Дивелъпъри на фокус – Лора Караманолева, която е инструктор по езда. Към момента фокусът й е нейният стартъп “SUUPA”. Лора ни разказа какво е общото между работата в ИТ сектора и добре прекараното време в яздене на коне сред природата.
Кога беше първата ти среща с конете? Как реши да започнеш да преподаваш езда?
За мен любовта към конете е вродена. Според майка ми от много малка съм искала да стана “яздец” и винаги съм имала отношение към животните. Сериозно започнах да се занимавам с езда в университета. Тогава станах инструктор, тъй като работата е сезонна – основно лятото и уикендите, когато нямах лекции. Не се налагаше да правя компромиси нито с работата, нито с университета, а и правех нещо, което ми доставяше удоволствие.
|
---|